Roślinność do terrarium tropikalnego

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to z pewnością jedna z najpiękniejszych roślin doniczkowych. Wyróżnia ją intensywnie zielone liście i kwiaty, które kształtem przypominają skrzydła. Roślina ta ma zdolności oczyszczania powietrza z substancji toksycznych m.in przez plastiki, meble i obudowy sprzętów domowych. Nie zaleca się wkładania jej do terrarium z kameleonem, który spija wodę z liści.

Skrzydłokwiat uprawa

Skrzydłokwiat lubi zarówno wilgotność jak i zraszanie, dlatego idealnie nadaje się jako roślina do naszego terrarium tropikalnego. Kwiatka należy podlewać około 2-3 razy w tygodniu jeśli trzymamy go w terrarium. Roślinę należy raz w roku na wiosnę przesadzić i oczyścić ze starego podłoża. Jeśli zauważymy, że zwijają się liście skrzydłokwiatu to oznaka, że jest przesuszony i trzeba zwiększyć częstotliwość jego zwilżania. Skrzydłokwiat rośnie do 30-100cm w zależności od jego gatunku.

Jak wygląda skrzydłokwiat:

2 Komentarze

  1. Alice
    12 grudnia 2016 at 18:34 — Odpowiedz

    Witam w sklepie w którym zakupiłam mojego kameleona pow mi że skrzydlokwiat to roślina trująca i jeśli swierszcze się jej na je to może zaszkodzicoś gadowi czy to prawda ?? Kupiłam ale nie wlozylam do terra bo mam obawy proszę o odpowiedź

    • 16 grudnia 2016 at 11:11 — Odpowiedz

      Jeżeli kameleon spija wodę z liści to lepiej nie wsadzać. Ja tylko wkładam do terrariów, w którym mam zwierzęta nie spijające wody z liści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *