Gatunki Kameleonów

Bradypodion Pumilum

Bradypodion pumilum z angielskiego Cape Dwarf Chameleon występuje w Republice Południowej Afryki, a dokładnie w Western Cape. Kameleony te dożywają od 3 – 8 lat. Gatunek ten jest jednym z większych w RPA i dorasta do 19 cm długości wraz z ogonem. Kask posiada dobrze rozwinięty z lekkim wygięciem do tyłu zwierzęcia. Kameleon jest zazwyczaj w ubarwieniu zielonym, jednak zabarwienie może wahać się od żółto-zielonego do brązowego. Jaszczurka ta po bokach swojego ciała posiada długi rozciągający się do ogona pasek, który posiada takie kolory jak żółty, zielony, pomarańczowy, fioletowy, różowy, czarny jak i brązowy. Bradypodion pumilum to z pewnością najładniej ubarwiony kameleon z rodziny Bradypodion.

Samce jak i samice tego gatunku wyglądają niemalże identycznie. Samca możemy poznać po zgrubionym miejscu gdzie znajdują się narządy kopulacyjne, a także po bardziej rozwiniętym kasku.

Terrarium dla dorosłego Bradypodion pumilum powinno być o minimalnych rozmiarach 45x45x60cm. Terrarium oczywiście siatkowe z wyspą grzewczą. Kameleony te są przystosowane do chodzenia po cienkich gałązkach. W terrarium nie powinno zabraknąć roślin, żywych jak i sztucznych.

Komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *