Browsing Category

Błędy w hodowli

Poznaj historie niczym Sci-Fi kameleonów, które wydarzyły się naprawdę.
W tej kategorii postaram się opisywać historie, które miały miejsce, ale jakie mogą ustrzec wiele osób przed popełnianiem podobnych błędów. Tego typu artykuły mają na celu uświadomienie jak czasami warto sprawdzać podstawy w opiece i utrzymaniu kameleonów.

generator pary dla kameleona

Jak negatywnie działa fogger na kameleony?

Generator pary, zwany inaczej foggerem to nie lada gratka dla osób, które szukają ulepszeń wizualnych w terrariach swoich zwierzaków. Niestety, mimo, że produkt kupiony został w sklepie zoologicznym, niekoniecznie będzie nadawać się do terrarium kameleona. Dzisiaj postaram się opisać, w których momentach warto używać generatora pary, a kiedy go unikać. Używasz go? Lepiej wyłącz natychmiast i przeczytaj artykuł do końca.

ropa-w-oku-kameleona

Problem z oczami kameleona przez temperaturę!

Czerwiec zaskoczył wszystkich, temperatury osiągały ponad 30°C. Niestety, to zrodziło nie lada problem u hodowców zwierząt egzotycznych, w tym kameleonów. Obliczając średnią, wyszło mi, że co 4 osoba ma problemy w tym miesiącu związane z oczami u tych gadów. Spowodowało to moją reakcje, zamieniłem się w detektywa, który chciał odnaleźć problem z tym związany i napisałem dla Was ten artykuł.