Gatunki Kameleonów

Archaius Tigris

Archaius tigris (Tiger Chameleon) to niewielki kameleon, którego długość nie przekracza 16 cm. Kameleon ten posiada na końcu swojego pyska 3 milimetrowy wyrostek. Podstawowym kolorem tego gatunku jest zielonoszary miejscami żółty i jasnoniebieski. Samice rozpoznać można po braku zgrubienia u nasady ogona. Zwierzęta te żyją od 2 do 5 lat. Karmienie Archaius Tigris powinno odbywać się raz na 2-3 dni, a samice i młode kameleony częściej. Pamiętaj także o podawaniu witamin około 3-4 razy w miesiącu. Ilość populacji w Seszele nie przekracza 2 000 osobników.

Terrarium

Terrarium dla Archaius Tigris powinno mieć rozmiary 30x30x45 cm i jest to terrarium tropikalne. Wilgotność w terrarium 70-80% w dzień, a w nocy od 90-99%. Temperatura w terrarium powinna wahać się między 27-30°C w dzień, a w nocy 23-24°C. W terrarium pamiętaj, aby kameleon ten posiadał dużo gałązek do wspinania.

2 Komentarze

  1. Mateusz
    11 lipca 2015 at 11:42 — Odpowiedz

    Wiecie może jaki kameleon nada się na 1? Tak do 20cm razem z ogonem, odpadają wszystkie przypominające kameleony liściaste brodate itp. Najlepiej żeby był łatwodostępny, żebym nie musiał go szukać rok po giełdach. Archaius Tigris jest dla mnie idealny jednak bardzo rzadko spotykany więc raczej odpada :/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *